Appasamy Associates Private Limited ve Şirketler Grubu, 1978 yılında kurulmuş olup oftalmik tanı ekipmanları, cerrahi sistemler, mikroskoplar, oftalmik lazerler, göz içi lensler, cerrahi aletler ve ilaçlar alanında öncü bir konuma gelmiştir. Kırk yılı aşkın süredir devam eden kararlılık ve özveri, modern teknolojinin üretim süreçlerine entegre edilmesiyle oftalmik cerrahların ve görme uzmanlarının ihtiyaç duyduğu ürünleri uygun fiyatlarla sunmalarına yardımcı olmuştur.

Grup, Hintli oftalmik cerrahların gelişmiş ülkelerle eşit seviyelere gelmesinde önemli bir rol üstlenmiştir, özellikle de Katarakt Cerrahisi Oranı (CSR) konusunda. Bu başarı, samimi bir özveri ve titiz çalışmanın bir sonucudur.

Appasamy Group’un Ar-Ge ekipleri, geniş bir yelpazede çalışmalarını sürdürmektedir. Yaratıcı, son teknoloji ürünü ve yenilikçi oftalmik ürünler geliştirmek için gece gündüz demeden çalışmaktadırlar. Grup, satış cirosunun yaklaşık %20’sini Ar-Ge’ye yönlendirerek mevcut ürünleri geliştirmenin yanı sıra yeni ürünlerin yaratılmasına da önemli bir destek sağlamaktadır.

Üretim tesisleri, Chennai (Tamil Nadu), Pondicherry, Kolkata (Batı Bengal) ve Baddi’de (Himachal Pradesh) bulunmaktadır ve EN ISO 13485 standartlarına uygun olarak sertifikalandırılmıştır. Ayrıca Avrupa Birliği’nin onaylanmış kuruluşları tarafından CE onayı almışlardır. Ürünler, MDD 93/42/EEC konsey direktifinin, 2007/47/EC direktifinin ve MDR 2007/245’in gereklerine uygun olarak üye devletlerin ulusal yasalarına aktarılmıştır.

Ürün yelpazesi, çoğunlukla AB’de satış için ilgili onaylanmış kuruluşlar tarafından CE işaretiyle onaylanmıştır. Bazı ürünler ABD FDA’ya kayıtlı ve listelenmiştir ve bazıları da 510(K) onayına sahip olarak ABD’de satışa sunulmuştur. Bu sayede şirket, uluslararası standartlara uygun ürünlerin üretimini ve dağıtımını sağlayarak sektörde güvenilir bir konuma gelmiştir.

X